Bankowe konto dla dziecka można założyć w wieku 13 lat. Zadbaj o oszczędności nastolatka!

   
     info@kontodladziecka.info
Tap To Call

Zalety konta   arrow

Zapewne zastanawiasz się czy założenie konta bankowego dla dziecka to na pewno dobry pomysł. Zebraliśmy poniżej kilka zalet posiadania osobistego rachunku w banku. Ułatwią Ci one podjęcie trafnej decyzji, możesz też wykorzystać je podczas rozmowy z rodzicami, aby przekonać ich do otworzenia osobnego rachunku właśnie dla Ciebie. W punktach wymieniamy największe naszym zdaniem plusy założenia „konta dla dziecka”:

 1. Nauka zaradnego dysponowania własnymi pieniędzmi!
  Dzięki środkom zgromadzonym na koncie nauczysz się zarządzać swoimi oszczędnościami. Dużo łatwiej jest planować wydatki mając nad nimi kontrole.  Dzięki dostępowi do konta będziesz w stanie sprawdzić kiedy i na co wydałeś swoje kieszonkowe. W każdej chwili możesz też bez problemu sprawdzić ile pieniędzy zaoszczędziłeś i ile brakuje Ci jeszcze do celu który sobie założyłeś.
 2. Karta płatnicza!
  Do rachunku można dołączyć kartę płatniczą, której będziesz mógł używać w sklepach i bankomatach.  Używanie jej jest jeszcze prostsze niż posługiwanie się gotówką. Pozatym jeśli akurat potrzebujesz pieniędzy na nagłe zakupy czy opłacenie wycieczki szkolnej, wystarczy że udasz się do bankomatu.
 3. Brak środków na koncie?
  Nagle przypomniało Ci się, że dziś mija termin płatności za wycieczke szkolną? Jeśli nie zapłacisz nie pojedziesz? Nic prostszego, wystarczy zadzwonić do rodziców, przypomnieć im o sytuacji i poprosić o przelew na konto. Mama czy tato przez Internet łatwo przeleje wymaganą kwotę na Twoje konto a ty kilka minut później wypłacisz ją z bankomatu, aby wręczyć wychowawcy. Wszystko szybko, sprawnie i bez niepotrzebnej bieganiny po mieście.
 4. Bezpieczeństwo oszczędności.
  Twoje kieszonkowe jest znacznie bezpieczniejsze w banku niż w kieszeni. I nie chodzi tylko o drobne monety, które łatwo mogą wypaść z kieszeni. Zostawiając pieniądze w szatni szkolnej czy w plecaku podczas przerwy na boisku możesz je łatwo stracić. W przypadku pieniędzy na koncie są one chronione kodem PIN. Nikt nieznajomy nie będzie w stanie cię okraść nawet jeśli przywłaszczy sobie Twoją kartę bankomatową!
 5. Terminowość wpłat 🙂
  Możesz poprosić rodziców o ustalenie stałego zlecenia w banku. Oznacza to tyle, że w ściśle określonych odstępach czasu bank automatycznie będzie przelewał z konta rodziców kieszonkowe na Twoje konto. Wygoda dla nich i oczywiście plus dla Ciebie, bo zawsze w terminie będziesz miał pieniądze na własne wydatki.
 6. Pieniądze na odległość.
  Na wakacjach bądź na wycieczce szkolnej okazało się, że zabrakło Ci grosza? A może po prostu zapomniałeś spakować pieniędzy, które zostały na biurku w pokoju? Wystarczy poprosić o przelew aby w alarmowej sytuacji rodzice byli w stanie zasilić Twoje konto! Potem tylko trzeba znaleźć bankomat i wypłacić gotówkę. Proste!
 7. Zakupy w Internecie!
  Chyba każdy już sobie zdaje sprawę z tego, że w sklepach płacimy więcej niż w internecie. Zbierałeś na nową grę albo cokolwiek innego? Sprawdź ceny w sklepach internetowych, lub na allegro. Może się okazać że są one nawet o połowę niższe niż w sklepie w centrum miasta. Posiadasz konto bankowe więc bez problemu będziesz mógł zapłacić za zakupy zrobione w internecie a kurier bądź listonosz dopilnuje aby przesyłka dotarła na czas!
 8. Odsetki
  Większość kont dla dzieci jest oprocentowanych, oznacza to że każdego miesiąca pieniędzy na Twoim koncie będzie przybywać! Oczywiście nie są to ogromne kwoty ale jednak uczą one oszczędności. Jeśli zgromadzisz na koncie przykładowo 500 zł możesz liczyć na to, że w skali roku przybędzie na nim kilka dodatkowych złotówek.

 

Przekonało Cie to do założenia konta? Sprawdź jak przekonać rodziców a gdy to Ci się uda możesz założyć konto tutaj