Bankowe konto dla dziecka można założyć w wieku 13 lat. Zadbaj o oszczędności nastolatka!

   
     info@kontodladziecka.info
Tap To Call

Karty płatnicze i konta dla dzieci

Chcesz zrobić dziecku wyjątkowy prezent z okazji 1 czerwca? Załóż mu konto i podaruj kartę płatniczą. Wyrazisz w ten sposób swoje zaufania, a dziecko zrobi ważny krok w stronę dorosłości. Jeżeli ten krok ma już za sobą, zacznij oszczędzać na jego przyszłość.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Expander sprawdził, jaki wybór mają rodzice, którzy chcą podarować swojemu dziecku finansowy prezent. Możliwości jest wiele: konto, własna karta płatnicza czy program oszczędnościowy. Rodzice często nie mają pomysłu na prezent dla dziecka, albo nie chcą ryzykować nietrafionego zakupu. W takiej sytuacji znacznie lepiej od gotówki w kopercie prezentuje się podarunek w postaci plastikowego pieniądza.

Karta dla małolata

Nie wszyscy mamy tego świadomość, ale dzieci mogą korzystać z kart płatniczych. Zamiast co miesiąc dawać dziecku kieszonkowe w gotówce, lepiej wyposażyć je w kartę. Idealną okazją jest Dzień Dziecka. Dzięki takiemu podarunkowi rodzice zdobędą większą kontrolę nad wydatkami swojej pociechy, a dodatkowo – pieniądze będą bezpieczniejsze. Do wyboru, w zależności od wieku dziecka, są obecnie trzy rozwiązania: karta do rachunku lub subkonta powiązanego z rachunkiem rodziców, karta dodatkową do posiadanej przez rodziców karty kredytowej oraz karta przepłacona.

Jaką kartę może otrzymać dziecko?

Wiek dziecka

Mniej niż13 lat 13-17 lat 18 lat i więcej
Tylko karty przedpłacone z pieniądzem elektronicznym Karty przedpłacone z pieniądzem elektronicznymKarty dodatkowe do kart kredytowychKarty do rachunków młodzieżowych Wszytki produkty bankowe dla dorosłych. Aby otrzymać kartę kredytową, trzeba jednak posiadać stałe dochody

Więcej na:

http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,5261286,Karty_platnicze_i_konta_dla_dzieci___jak_wybrac.html