Bankowe konto dla dziecka można założyć w wieku 13 lat. Zadbaj o oszczędności nastolatka!

   
     info@kontodladziecka.info
Tap To Call

mBank – konto dla dzieci i młodzieży

mBank – konto dla dzieci i młodzieży

izzyKONTO stworzyliśmy, aby zaspokoić młodych ludzi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w bankowości.

Skończyłeś 13 lat? Mamy dla Ciebie pierwsze własne KONTO. izzyKONTO to  konto, do którego wydawana jest darmowa karta płatnicza Visa Electron – izzyKARTA. Wszystko jest tu prawdziwe i na poważnie, zupełnie jak w bankach Twoich rodziców.

izzyKONTO to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z oprocentowaniem 0,70% prowadzony przez mBank, lidera bankowości internetowej. Tworząc izzyKONTO staraliśmy się zaspokoić młodych ludzi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w bankowości.
Prawo postawiło przed nami dwa ważne warunki: aby otworzyć izzyKONTO musisz mieć co najmniej 13 lat, do momentu ukończenia 18 roku życia potrzebna jest także zgoda przedstawiciela ustawowego.

Posiadając izzyKONTO swoje pieniądze masz zawsze w zasięgu ręki. Jeszcze nigdy nie było to takie proste. Jeden klik… i kieszonkowe jest już na Twoim izzyKONCIE. Świnka skarbonka to już historia.

Zakładanie izzyKONTA – o tym należy pamiętać

Są dwie rzeczy ważne przy zakładaniu konta: prawo (które wymaga podpisu posiadacza rachunku i jego opiekuna) oraz wirtualność – umowa dostarczana jest przez Kuriera. Jak się przygotować?

Jeżeli masz już więcej niż 13, a mniej niż 18 lat:

 • porozmawiaj z Rodzicami lub Opiekunami
 • muszą wyrazić zgodę, na założenie przez Ciebie izzyKONTA
 • rodzica lub Opiekuna możesz uczynić pełnomocnikiem rodzajowym do dysponowania Twoim rachunkiem. Nie jest to obowiązek. Jeśli tego nie chcesz, nie ma problemu – zapewniamy totalną dyskrecję
 • podczas składania wniosku możesz zaznaczyć chęć posiadania izzyKARTY do swojego konta
 • jeżeli nie zaznaczysz tej opcji, kartę będzie należało zamówić telefonicznie podczas rozmowy z Operatorem mLinii, po pełnej aktywacji konta.

Jeżeli masz 18 lat – zgoda opiekuna prawnego nie jest potrzebna. Do otwarcia konta wystarczy Twój dowód osobisty.

Umowę o prowadzenie rachunku w izzyBanku Ty i Twoi Rodzice lub Opiekunowie podpiszecie w obecności Kuriera. Dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość to np. legitymacja szkolna, paszport lub dowód osobisty. Dla osób pełnoletnich (dotyczy to także Rodziców i Opiekunów) takim dokumentem jest dowód osobisty.

izzyKONTO możesz otworzyć na dwa sposoby – przez internet lub mLinię.

Zakładanie izzyKONTA przez internet

Możesz wypełnić specjalny wniosek w internecie. Wniosek jest szyfrowany, więc nikt niepowołany nie pozna Twoich danych. Na podstawie wniosku przygotujemy Umowę o prowadzenie konta i inne potrzebne dokumenty. Wszystko dostarczymy poprzez Kuriera, który zweryfikuje Waszą tożsamość i przedstawi dokumenty do podpisania. Pamiętaj, otrzymasz także pakiet aktywacyjny, dzięki niemu poznasz numer Klienta i ustalisz hasła dostępu do konta!
Jeżeli masz już 18 lat – już po wypełnieniu wniosku będzie można wpłacać pieniądze na Twoje konto.

Jeżeli nie masz jeszcze 18 lat – z wpłatą będzie trzeba poczekać, aż podpisana umowa wraz ze zgodą Rodzica lub Opiekuna (oświadczeniem przedstawiciela ustawowego) dotrze do nas.

 Złóż wniosek 

Zakładanie izzyKONTA przez mLinię

izzyKONTO możesz założyć korzystając z pomocy Operatora mLinii. Przygotuj komplet danych osobowych swoich oraz Rodzica lub Opiekuna (który wyrazi zgodę na założenie Twojego konta). Następnie skontaktuj się z mLinią (801 300 800 lub 42 6 300 800). mBank przygotuje niezbędne dokumenty i dostarczymy je poprzez Kuriera. Potrzebne będą podpisy – Twój i Rodzica lub Opiekuna. Wraz z Umową otrzymasz także pakiet aktywacyjny, dzięki niemu poznasz numer Klienta i ustalisz hasła dostępu do konta. Jak tylko podpisane przez Ciebie i Rodzica lub Opiekuna dokumenty znajdą się w mBanku, Twój rachunek będzie całkowicie aktywny. Oznacza to, że będzie można wykonywać przelewy, wpłacać i wypłacać pieniądze.

W momencie, gdy skończysz 18 lat, nie musisz rezygnować z korzystania z izzyKONTA. Jako osoba pełnoletnia możesz już otworzyć rachunek eKONTO. eKONTO da Ci jeszcze więcej możliwości.

Pamiętaj jednak, że izzyKONTO i eKONTO to odrębne rachunki. Nie przekształcamy izzyKONTA w eKONTO. Chcesz mieć eKONTO – załóż je przez telefon.

Otwierając eKONTO zyskujesz to, czego nie zapewnia Ci izzyKONTO:

 • możliwość realizowania przelewów zagranicznych i walutowych
 • możliwość otwarcia rachunku wspólnego
 • możliwość ustanowienia dwóch pełnomocników do konta
 • możliwość otwarcia lokat terminowych i innych kont oszczędnościowych
 • możliwość wnioskowania o produkty kredytowe: kredyt odnawialny, kredyt gotówkowy, karta kredytowa i mPLAN hipoteczny
 • możliwość otwarcia rachunku eMAKLER, Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych i złożenia wniosku o ubezpieczenia