Bankowe konto dla dziecka można założyć w wieku 13 lat. Zadbaj o oszczędności nastolatka!

   
     info@kontodladziecka.info
Tap To Call

Po co zakładać konto w banku   arrow

Konto bankowe kilkadziesiąt lat temu kojarzone było ze skarbcem, w którym można było deponować bądź podejmować gotówkę. Obecnie wraz z rozwojem elektroniki banki przeniosły się do sieci, zdecydowana większość europejskich klientów banków korzysta właśnie z kont elektronicznych.
Większość z czytelników zapewne posiada takie konto, jeśli jednak nie polecamy przyjrzeć się ofertą banków które takie konta prowadzą bez żadnych opłat. Posiadacze elektronicznych kont, zaznajomieni z tą tematyką zapewne zdają sobię sprawę że rachunek dziecięcy nie może odbiegać pod względem funkcjonalnym od normalnego konta. Oczywiście są pewne ograniczenia takie jak np. dostęp do rachunku maklerskiego przez konto bankowe itp. Jednak te udogodnienia nie powinny być potrzebne naszemu dziecku, przynajmniej nie w wieku kilkunastu lat.

 

E-konto bankowe pozwala na dostęp do środków zgromadzonych na rachunku nie tylko przez bankomat czy terminal płatniczy. E-konto daje też możliwość zlecania przelewów czy zarządzania samym kontem przez Internet, dziecko już w wieku kilkunastu lat może nie tylko poznać znacznie słowa ale także sprawdzić jak działa lokata bankowa. Wszystkie czynności finansowe, które jeszcze nie dawno były domeną dorosłych dziecko może poznawać od najmłodszych lat.

 

Bankowe konto dla dziecka można założyć w wieku 13 lat.

 

Nic nie robimy bez przyczyny, warto więc zastanowić się poco w ogóle zakładać rachunek osobisty dla dziecka i poczytać na ten temat.

Poniżej przytaczamy kilka niewątpliwych zalet konta dla dziecka oraz wymieniamy korzyści płynące  z używania go przez osobę nieletnią.

Sprawdź korzyści jakie daje dziecku posiadanie konta bankowego.

Dowiedz się jakie są korzyści dla rodziców z tego tytułu.